• „Herody 2016” w MDK w Lubaczowie

  W niedzielę 24 stycznia grupa artystyczna „Rudniacy” uczestniczyła w VII Przeglądzie Zespołów Kolędniczych „Herody” w Lubaczowie.

  IMG_5900 IMG_5896

  IMG_5895 IMG_5899

  Na tegorocznym przeglądzie wystąpiło siedem grup. Oprócz naszej na scenie zaprezentowali się:

  Teatrzyk Dziecięcy „Wesoła Gromadka” – MGOK Oleszyce,

  Zespołu Kolędniczego z Załuża – filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Załużu,

  Grupa Małych Form Teatralnych – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Lubaczowie,

  Teatrzyk „Przyjaciele” – Gminna Biblioteka Publiczna w Baszni Dolnej – filia w Opace,

  Zespół Kolędniczy z Załuża – Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu,

  Zespół „Dąbrowianie” – Świetlica działająca przy Centrum Integracji Społecznej w Dąbrowie.

  IMG_5940 IMG_5942

  IMG_5943

  Grupa „Rudniacy” zajęła w przeglądzie drugie miejsce. Pierwsze miejsce zajął Teatrzyk Dziecięcy „Wesoła Gromadka” działającego przy MGOK Oleszyce a trzecia pozycja przypadła dla Zespołu Kolędniczego z Załuża działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Załużu.

  IMG_5905 IMG_5909

  IMG_5910 IMG_5913

  Występ naszej grupy był wesołą atrakcją dla publiczności. Na stronie radia Zamość czytamy: „Miłą niespodzianką dla publiczności był zespół „Rudniacy” z Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej, który swoim spektaklem ożywił lubaczowską publiczność.”

  IMG_5901 IMG_5903

  IMG_5915 IMG_5918

  Przegląd ma na celu prezentację zachowanej tradycji ludowej „Herodów” ziemi lubaczowskiej, inspirowanie młodego pokolenia do kultywowania i rozwijania obyczajów ludowych, a także poznawania tradycji literackich i teatralnych oraz poszukiwanie nowych form wyrazu dla przedstawień religijnych.

  IMG_5920 IMG_5923

  IMG_5924 IMG_5927

  Gośćmi specjalnymi imprezy, ktorzy koncertowali po konkursowych występach byli: Sekstet Dęty z Cieszanowa i zespół młodzieżowy „Ruah Ellohim”, działający przy parafii św. Stanisława w Lubaczowie.

  IMG_5944

  Organizatorem Przeglądu była Parafia Konkatedalna w Lubaczowie wraz z Fundacją „Pamięć i Tożsamość”, Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie i Miejskim Domem Kultury w Lubaczowie. Sponsorem nagród było m.in. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie i Urząd Miejski w Lubaczowie.

   

   

  Dodaj komentarz